כמו בכל תחום, תמיד יהיו אלו שימציאו לנו חידושים ותוספות טובות למוצרים הקיימים שלנו. למרות זאת, לא כולם מנצלים הזדמנות זו ומשתמשים באביזרים הנלווים לרכב שלהם. אחד מאביזרים אלו הוא הגגון לרכב.

גגון לרכב זהו ציוד שמתקינים על גג הרכב ועליו אפשר לחבר אביזרים נוספים או להעמיס ציוד. את הציוד יש לקשור בצורה בטיחותית לגג הרכב או להתקין בצורה הנדרשת כאשר מדובר באביזר קיים. בין האביזרים שניתן לחבר לגגון הרכב יש מנשאי אופניים, תיקי חפצים, מנשאים של קיאקים או גלשנים ועוד אביזרים שונים שנועדו למטרות שונות שמקלות על החיים שלנו.

נשיאה של חפצים גדולים או כמות חפצים גדולה היא חיונית לפעמים, במיוחד כשמדובר במשפחות או חברים שיוצאים לטיול או אולי לצרכי עבודה. לפעמים כשיש לכם רכב שלא מצליח להכיל את כל הציוד שאתם צריכים לשנע, גגון לרכב הופך להיות חיוני ואפשר להעמיס הכל ולשמור על הציוד בשלמותו מבלי לגרום נזק לציוד או לרכב.

ישנם 2 סוגים עיקריים של גגונים

  • גגון אוניברסלי
  • גגון ייעודי

הגגון אוניברסלי זה הגגון שבדרך כלל כולם משתמשים בו. הוא מתאים לסוגים שונים של רכבים, הוא מיוצר על ידי מגוון חברות ומותגים מצליחים ואם תחפשו לרכב שלכם – בטוח תוכלו למצוא גגון שמתאים לכם.

שימו לב שישנם גגונים הניתנים לפירוק והרכבה בקלות ובמהירות ולכן זהו יתרון גדול כאשר אתם מוצאים את עצמכם נדרשים להעביר ציוד במס' רכבים שונים. אם אתם משתמשים ברכב שכור או ברכב זמני, תדעו שאתם יכולים לפרק את הגגון ולהעביר אותו מרכב לרכב. זהו שיקול חשוב מאוד בקניית הגגון שלכם.