עולם התחבורה כולל רכבים פרטיים, אופנועים, צמיגים וציוד לרכב, אך לא רק. עולם התחבורה כולל גם רכבים וכלים שונים המשמשים להובלה ושינוע של ציוד במפעלים, מחסנים, מוסכים ועוד. נכון להיום רוב בעלי המחסנים ובעלי המפעלים חייבים לוודא שיש להם כלי רכב ממונעים שישמשו להעמסה ולהובלה של חלפים וציוד ממקום אחד למקום שני. בנוסף, הם חייבים לוודא שהציוד שלהם מתוחזק כראוי ועומד בכל הדרישות הבטיחותיות, דבר שכולל החלפה של צמיגים וחלפים שונים בכלים אלו.

 

סוגים עיקריים של מלגזות

הסוג הראשון הוא מלגזת הדיזל. כאן הכוונה היא אל מלגזה שפועלת על מנוע דיזל. היתרון כאן הוא שמנוע זה הוא בעל עוצמה גבוהה מאוד ולכן יש לו יכולת הרמה מצוינת וגם ההספק שלו נהדר. החסרונות הם שמנוע הדיזל גורם לרעש רב ומלגזה זו אינה מתאימה לעבודה בשטחים סגורים וזאת משום גזי הפליטה שלה. בנוסף, קשה לה לעבור במעברים צרים והיא זקוקה מדי תקופה קצרה להחלפה של שמנים ומסננים ולכן כל הקשור אל התחזוקה שלה, יקר. בהשוואה אל מלגזות הדיזל, מלגזת חשמל היא מלגזה שקטה ואין סיכון שמא היא תזהם את האיזור. היא אידיאלית לעבודה במחסנים סגורים, היא קטנה יותר ממלגזת הדיזל, עוברת בקלות במעברים הצרים והתחזוקה שלה אינה יקרה. כלי עבודה זה אידיאלי לחנויות, מחסנים וסופרמרקטים. בנוסף, התחזוקה שלה כמעט אפסית (ביחס למלגזת הדיזל), וזאת משום שהחלפת השמנים והמסננים נעשית בתדירות נמוכה. החסרונות שלה הם יכולות הגרירה וההרמה שלה וזאת בהשוואה למלגזת הדיזל.  מלגזה נוספת היא המלגזה הידנית. כאן לא מדובר על כלי רכב שמשנע חלפים אלא על כלי מיוחד עליו שולט האדם באמצעות כוח ידני.

 

טרם קניית מלגזה חשוב מאוד להגדיר את הצרכים של העסק אם מבחינת המטרה העיקרית של קניית המלגזה, תנאי השטח בו היא תעבוד, התקציב שיש בידי הלקוח לקניית המלגזה, כמות השעות החודשית בה המלגזה תעבוד, יכולת העמסה שלה בהתאם למשקל המקסימום של אותו הציוד והחלפים אותם מעוניינים לשנע. בהתאם לכל אלו ניתן יהיה להחליט לגבי אותה המלגזה שתתאים לצרכים שלכם. בנוסף, יש אפשרות לחפש מידע אודות מלגזות באינטרנט באתרים/פורטלים המציגים מאמרים וכתבות שונות אודות קניית רכבים ומלגזות, קנייה של ציוד למפעלים ומוסכים וקנייה של חלפים לכלי הרכב ולכלים השונים (צמיגים , ג'נטים ועוד).

 

לסיכום, טרם קנייתה של מלגזה תמיד חשוב לאפיין את הצרכים של העסק שלכם, להחליט על תקציב למטרת קניית המלגזה ולקרוא מידע חשוב אודות רכישה ותחזוקה של מלגזה מסוג זה או אחר. בהצלחה!