לא כל יום תשכפלו את המפתח לרכב ואם כבר החלטתם שאתם עושים את הצעד החכם הזה, הנה כמה טיפים שיכולים לעזור לכם. שכפול מפתחות לרכב חייב להתבצע במקום אמין ומקצועי, וכדאי להפנים את כל העצות הללו כי הן יכולות להיות משמעותיות ביותר גם לכם.

עוד עותק אחד להרבה הקלות בהמשך

ללא רכב קשה מאוד להסתדר במדינת ישראל, כאשר תשתיות התחבורה הציבורית מבין הגרועות ביותר בעולם המערבי. למרות כל עומסי התנועה שפוקדים כל כביש ראשי בחלק ניכר בשעות היום, ולא רק בבוקר ובצהריים, הרכב עדיין יוצר תלות משמעותית לאיכות חיים בסיסית. למעשה, יכול להיות שהרכב יהיה בחנייה ולא תוכלו להשתמש בו, כך שלמעשה בלי מפתח הרכב כל השימוש בו יורד לטמיון ומביא את כל החסרונות שהוזכרו לעיל. כולנו שוכחים מידי פעם את המפתח, או שבן משפחה שוכח להחזיר אותו, וזה הזמן לשכפל עוד עותק ולשכוח מהצרה האיומה הזו.

טיפים חיוניים לשכפול מפתחות לרכב

  • האם מפתח הרכב שמשכפלים יהיה מקורי? יש לא מעט מנעולנים שמשכפלים מפתחות לא מקוריים למרות שהם בכל מקרה פותחים את דלת הרכב. הסיבה לכך היא שמפתח כזה יכול להיהרס ולא תמיד יתאים גם לפתיחה החכמה עם השבב שמותאם כיום ברוב הדגמים המתקדמים.
  • חשוב לבדוק גם את האפשרות לשכפל את שלט הרכב. שכפול שלט הרכב אמנם יעלה משמעותית יותר, אך אם כבר משכפלים עותק, כדאי לחשוב גם על האפשרות הזו. במידה והמפתח ייאבד, שכפול השלט יהיה סיפור קשה הרבה יותר וכך גם יקר משמעותית.
  • ניסיון בעל המקצוע הוא דבר שתהיו חייבים לבחון לפני שכפול מפתחות לרכב. המלצות על בעל המקצוע הן דבר חיוני ויספרו לכם שמדובר במנעולן אמין, כאשר גם את התעודות וההסמכות שלו תצטרכו לבדוק ולא לקחת אותן כמובן מאליו.
  • האם המנעולן מבין בסוג הרכב שלכם באופן ספציפי? זה סעיף שאסור להתפשר אליו שכן הרכבים שונים מאוד זה מזה.
  • לא כל מנעולן יספק אחריות על שכפול המפתח. ודאו שיש אחריות כי זהו אחד הסעיפים הכי משמעותיים שיכולים לחסוך לכם הרבה כסף והרבה כאבי ראש.
  • לפני שאתם פונים למנעולן, אולי שווה לכם לנסות לסובב את המפתח בצורה קצת יותר עדינה. אם המפתח לא נאבד ולא נשבר אלא רק לא מתניע, אולי הטעות היא בהתנעה שלכם ואין צורך להזמין מפתח חדש.
  • יש מנעולנים שיכולים לשכפל מפתח יש מאין. בדקו את השירות הזה ואל תתייאשו אפילו כלא החכמתם ולא היה לכם עותק כשהמפתח כבר נעלם. זה יעלה יותר אך זה אפשרי.
  • ייתכן מאוד כי המנעולן לא פועל בשעות שנוחות לכם ולכן על השיחה איתו לא רלוונטית. ודאו מתי אפשר להגיע אליו לשכפול והאם הוא יכול להגיע אליכם, כך שתחסכו את הזמן הזה גם תמורת תשלום נוסף.
  • פעמים רבות מי שמדבר אתכם בטלפון הוא לא אותו מנעולן שמגיע בפועל כדי לתקן את המנעול או לשכפל את המפתח. גם כשאתם מגיעים למקום השכפול בעצמכם וגם כשאיש צוות מגיע אליכם, ודאו שזה אותו אדם שדיברתם איתו או לחלופין להבין לכל הפחות מי זה אותו אדם ומה תפקידו בכוח.
  • המחיר הוא לא פרמטר שדנים עליו רק באחרית דבר. חשוב מאוד שתבינו כמה אתם עומדים לשלם ומה זה כולל. האם המחיר כולל גם את שכפול השלט? האם יש דמי תיקון שצריך לשלם בגלל שהוא הגיע אליכם ולא אתם אליו? האם זה כולל מע"מ? כמו כן, בדקו מה המחיר לשכפול שני עותקים כי ייתכן וזה יהיה משתלם יותר במחשבה לעתיד.